Copyright © 2012-2020 Prazske-jesle.cz | Registrace do katalogu
jesle Praha 10Lipa Preschool
Lipa Preschool, soukromá česko-anglická mateřská škola pro děti od 18 měsíců do 6 let. S dětmi pracujeme podle vlastních unikátních osnov, které přímo pro nás sestavují odborníci na předškolní vzdělávací systémy po celém světě. Samozřejmostí je, že naši pedagogové jsou vybíráni s tou největší péčí.

Protože jsme zařízení rodinného typu, přistupujeme ke každému dítěti podle jeho potřeb a zároveň úzce a účinně spolupracujeme s Vámi - rodiči, protože právě Vy jste našimi nejdůležitějšími partnery na společné cestě s dětmi za poznáním. Rádi se s rodiči setkáváme na společenských akcích, jako jsou rodinná grilování na zahradě školky, Den dětí nebo vánoční a letní besídky. Děti máme ve školce rozdělené podle věku tak, aby se každému mohl daný pedagog maximálně věnovat. U předškoláků dbáme na nejvyšší počet 12 dětí na učitele a maximálně 6 u dětí mladších tří let.
Náš systém nabízí celostní rozvoj dětí i aktivní výuku českého a anglického jazyka. Zároveň ve třídách citlivě používáme to nejlepší, co mohou nabídnout moderní technologie. Naši výuku obohacují interaktivní tabule Promethean a iPady.

Děti v naší školce experimentují, tančí, hrají si, poznávají svět kolem sebe, ale především jsou spokojené a šťastné - a to nám dělá největší radost.

Těší nás, že jste zvolili pro první krok ve vzdělávání svého dítěte naši mateřskou školu. Věříme, že školka Lipa napomůže Vašim dětem uspět při dalším vzdělávání!
Kontakt
Zobrazit kontakty
Zobrazit stránky
Zobrazit ceník
Na Třebešíně 39B
Praha 10 - Strašnice

7.30 – 18.00 hod.

Denní program
Věková kategorie 18 měsíců – 3 roky
Třída Králíčků

07:30-09:00 Příchod do školky, volná hra ve třídě, aktivity řízené pedagogem
09:00-09:30 Ranní kruh – témata dle vzdělávacího programu Lipa
09:30-10:00 Hygiena před svačinou, svačina
10:00-10:30 Výchovně vzdělávací činnost, hry, tvůrčí a hudební činnosti
10:30-11:45 Hra na zahradě, za nepříznivého počasí náhradní program v prostorách školky
11:45-12:00 Hygiena před obědem, oběd
12:00-12:30 Hygiena před odpočinkem, čištění zoubků
12:30-14:30 Polední klid, spánek, četba či poslech pohádky
14:30-15:00 Hygiena před svačinou, svačina
15:00-16:00 Odpolední aktivity a kluby
16:00-18:00 Volná hra na zahradě, ve třídě školky, odchod domů

Věková kategorie 3 roky – 6 let
Třída Delfínků

07:30-09:00 Příchod do školky, volná hra ve třídě, aktivity řízené pedagogem
09:00-09:30 Ranní kruh - rozšiřování slovní zásoby dle probíraného tématu
09:30-10:00 Hygiena před svačinou, svačina
10:00-10:30 Správné držení těla, didaktické a logické hry, výtvarné činnosti
10:30-11:45 Hra na zahradě, za nepříznivého počasí náhradní program v prostorách školky
11:45-12:00 Hygiena před obědem, oběd
12:00- 12:30 Čištění zoubků, polední klid
12:30-14:30 Předčítání, Logopedie, předškolní příprava, grafomotorický kroužek, klidová hra
14:30-15:00 Hygiena před svačinou, svačina
15:00-16:00 Odpolední aktivity a kluby
16:00-18:00 Volná hra na zahradě, ve třídě školky, odchod domů
Pilíře
Znalosti
Věříme, že základem učení je předávání kvalitních poznatků. Naším cílem je poskytnout dětem materiály, informace a podporu, a umožnit jim tak najít jejich vlastní způsob uchopení nových znalostí. Při výuce zohledňujeme, že se každé dítě učí vlastním tempem, které mu nejlépe vyhovuje. Využíváme přirozenou dětskou zvědavost, která je sama vede za dalším poznáváním.

Tvořivost
Pokud jste někdy sledovali své dítě si hrát, pak víte, že v každém se skrývá nadějný umělec, hudebník či vědec! Kreativita je v povaze každého dítěte. My věříme, že by se kreativita neměla limitovat jen hodinami kreslení. Děti by měly mít možnost vyjádřit se v každé oblasti svého života. Není snad možné naučit základy matematiky pomocí kreslení? Učit děti jazyk za pomoci tance a pohybu? My v mateřské škole Lipa využíváme přirozenou kreativitu dítěte na maximum. Slouží nám k tomu osnovy, které rozvíjejí dětskou jejich touhu poznat svět z jiné perspektivy.

Zábava
Zábava je zásadní součástí všeho, co děláme. Učení musí bavit, aby ho děti měly rády, a co je důležitější, aby v něm rády pokračovaly. Naše osnova je navržena tak, aby byl její základní stavební pilíř – hra a zábava – přímo v jejím středu. Když si děti učení užívají, více se zapojují a stávají se zvídavými. Potom sami aktivně vyhledávají další činnosti a chtějí zdolávat větší vzdělávací výzvy.

Inspirace
Inspirace je náš poslední, ale snad nejdůležitější pilíř vzdělávání.  Výuka může být zábavná a plná nových poznatků v kreativním prostředí, ale když není dostatečně inspirativní, nemůže být úspěšná. Děti mají rády objevování nového a neznámého. Náš poslední pilíř vzdělávání je přítomný ve všem, co děláme.  Jsme velmi hrdí na to, že inspirujeme děti, aby hledaly své vlastní příležitosti k učení, a pak jim při jejich objevitelském dobrodružství pouze poskytujeme podporu. Jde o náročný úkol, a proto se snažíme neustále hledat nové a zajímavé způsoby, jak ho dobře plnit. Touhou celého našeho týmu je především inspirovat naše děti, aby dokázaly naplno využít svůj potenciál.
Odpolední kroužky
Odpolední kroužky a aktivity probíhají pravidelně každý den mezi 14:30 - 16:00. Délka kroužku je přizpůsobena věku dítěte.

Pondělí
Malý muzikant 10:00 - 10:45
Vaření 15:00 - 15:45

Úterý
Tanečky 15:00 - 15:45

Středa
Věděcký kroužek 16:00 - 16:30

Čtvrtek
Logopedický kroužek 10:00 - 10:45
Keramika 15:00 - 15:45

Pátek
Jóga 10:00 - 10:30
Strava a pitný režim
Dbáme na to, aby strava, kterou podáváme v naší mateřské škole, byla vyvážená a obsahovala vše, co má obsahovat spotřební koš. Jídelníček je sestavován vždy na měsíc dopředu ve spolupráci s naším dodavatelem jídla MŠ Ekolandia.
Personál
Kristýna - Ředitelka mateřské školy
Kristýna se narodila v Praze a pochází z multikulturní a umělecké rodiny. Vystudovala Výtvarnou školu Václava Hollara, obor Propagační výtvarnictví. Poté vystudovala obor Výtvarná výchova se zaměřením na vzdělávání na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy a získala bakalářský titul. Během studia cestovala po Evropě. Vztah k dětem má od mala, jelikož vyrůstala ve velké rodině plné dětí. Ve volném čase ráda čte tlusté knihy, chodí na dlouhé procházky do přírody a tráví čas s rodinou. Jezdí na koni a nejraději tráví čas buď na zahradě, nebo u svých příbuzných v jižní Francii.
Specializuje se na výtvarnou výchovu, pohybovou výchovu (jóga, ranní cvičení) a v neposlední řadě je schopna obsáhnout předškolní přípravu pro děti před vstupem do první třídy. „Je pro mne radost být součástí výchovy dětí a jejich vzdělávání do budoucnosti. Za svou práci cítím velikou odpovědnost, a proto ji dělám svědomitě a s láskou.”

Erika - Koordinátorka školky
Erika již druhým rokem zastává pro Lipa školku i Lipa Learning celou paletu funkcí. Je spojkou mezi provozovatelem školky Lipa Learning a školkou samotnou. Do její kompetence spadá jednání s potenciálními i stávajícími klienty, back office management, související administrativní úkony a v neposlední řadě nábor těch nejlepších ve svém oboru. Má pozitivní, ochotnou, energickou povahu a zbožňuje děti. Vše, co dělá, se nese v duchu přesvědčení, že „nic není nemožné“.

Hannah - rodilá mluvčí AJ ve třídě Králíčků
Hannah pochází z amerického Baltimoru, ale již čtvrtým rokem žije v Praze. Nějaký čas studovala na Karlově univerzitě, ale svá bakalářská studia dokončila v Americe. Poté se natrvalo odstěhovala do Prahy, kde začala učit děti – nejprve v jazykové škole a posléze ve školce.Má dlouholeté zkušenosti s hlídáním a opatrováním dětí – částečně i proto, že pochází z opravdu veliké rodiny (má tři sestry a spoustu bratranců a sestřenic). Ráda učí děti vařit, protože je přesvědčená, že děti se mnohem lépe učí, když si mohou vše samy vyzkoušet a zapojit přitom všechny smysly. Kreativita a energie předškolních dětí ji velmi inspiruje a nabíjí. Ve svém volném čase ráda cestuje, surfuje a hraje roller derby.

Anna - učitelka ve třídě Králičků
Anna studovala osmileté gymnázium v České Lípě a nyní dokončuje bakalářský program v oboru Speciální pedagogika – Vychovatelství. Praktické zkušenosti má s dětmi od batolecího období až po školní věk, včetně zkušeností s dětmi se speciálními vzdělávacími potřebami a dětmi s různými formami postižení.Při práci s dětmi se vždy snaží o pozitivní přístup a disponuje schopností řešit problémy s klidem. Je výtvarně založená, ale problémy jí nedělá ani sport. Ráda cestuje a poznává nové kultury.

Megan - rodilá mluvčí AJ ve tříde Delfínků
Megan se do Prahy přestěhovala v květnu roku 2017 z amerického San Diega, kde žila poslední 4 roky. Narodila se v Anglii a ve dvou letech se přestěhovala do Ameriky, kde vyrůstala na západě USA ve státech Washington a Idaho. Megan se život v České republice velmi líbí, protože jí místní lesy, hory a řeky připomínají krajinu jejího dětství.
Do Prahy ji přivedla její touha pomáhat ostatním a vyzkoušet si život v jiné zemi na vlastní kůži. Hlavní město navštívila před dvěma lety a ihned se zamilovala do jeho architektury, kultury i obyvatel. Loni v létě Megan vypomáhala na několika letních táborech v jižních Čechách, kde zjistila, jak moc ji baví učit děti. Jsou totiž od přírody zvídavé a kreativní, a pokud se jim dostane toho správného vedení a podpory, velmi rychle se učí. Nyní se Megan naplno věnuje výuce angličtiny jak dospělých, tak i dětí všech věkových skupin. Velmi ji těší, že je součástí týmu Lipy a může tak dělat práci, která ji baví.

Anna - učitelka ve třídě Delfínků
Anna pracuje s dětmi různého věku už od svých 15 let. Když se po maturitě rozhodovala, co by chtěla v budoucnu dělat, věděla, že by ráda pracovala s dětmi a věnovala se činnosti, která má smysl. Vystudovala tedy Učitelství pro MŠ na UK v Praze. Chtěla si ale rozšířit obzory, a protože ji vždy zajímala psychologie, rozhodla se vystudovat ještě ji (také na UK v Praze).
Kromě studia Annu velmi baví tanec, kterému se věnuje již dlouhou dobu, miluje také přírodu a poznávání všech koutů světa a různých kultur – je skutečně vášnivou cestovatelkou. Všechny své volné chvíle se snaží aktivně prožít s přáteli u zajímavých činností nebo se svou rodinou. Nemá ráda stereotyp, a i proto ji její práce tolik baví. Děti jí do života přinášejí chuť tvořit, nutí ji neustále vymýšlet něco nového a nabíjejí ji pozitivní energií.

Jarmila - hospodyně školky
Jaruška má mnohaleté zkušenosti s marketingovými výzkumy a v oblasti produkčních mediálních činností. Mimo jiné se podílela na studiích senzoriky, zdraví, zájmů a životního stylu předškolních a školních dětí, mapovala také problematiku ohrožených dětí. Zastává nejdůležitější motto za všech – aby každé dítě prožilo šťastné dětství v rodině a bylo obklopené láskou a porozuměním.
Jaruška miluje jaro na zahrádce, kdy se vše po zimě probouzí. Ze semínek s dětmi pěstuje rostlinky a společně si hrají na zahradníčky. Děti vede k vnímání přírody a učí je, jak ochraňovat vše živé kolem nás.
Lokalita mateřské školy
Mateřská škola se nachází v klidné vilové čtvrti Na Třebešíně. Nedaleký Malešický park využíváme k procházkám. U mateřské školy se nachází parkoviště, kde mohou rodiče bezplatně zanechat své vozidlo. Lipa Preschool má výbornou dostupnost z Vinohrad, Žižkova, Malešic či Strašnic. Rodiče k nám své ratolesti však vozí z celé Prahy.
Vybavení mateřské školy
Areál mateřské školy má rozlohu přes 2000 m2. Součástí jsou dvě oddělené budovy, které poskytují vhodné zázemí pro vzdělávání předškolních dětí. V každé budově je k dispozici: šatna, dvě třídy o kapacitě 12 dětí a hygienické zázemí – toalety a jídelna.

Největší výhodou mateřské školy Lipa je rozlehlá zahrada, která poskytuje dětem spoustu volnosti a pohybového vyžití nejen na průlezkách. Součástí zahrady je obrovská vzduchová trampolína o velikosti 105 m2, která děti vždy zaručeně zabaví a je využívána od jara do podzimu. Za příznivého počasí pořádáme na zahradě lekce jógy pro děti, grilování s rodiči i jiné akce.